Domowe salony i pokoje dzienne spełniają kilka ważnych funkcji – to miejsce odpoczynku, strefa spotkań w gronie bliskich, to również przestrzeń, gdzie podajemy posiłki. Jak zaaranżować takie miejsce, by było ono jednocześnie przytulne, funkcjonalne i oryginalnie zaprojektowane? Doskonałym pomysłem jest styl industrialny!

Czym odznacza się styl industrialny?

Styl industrialny w mieszkaniach to głęboki ukłon w stronę stylistyki przemysłowej, a więc dużych okien, minimalnej ilości dekoracji, wykorzystania drewna, stali, kamienia, cegieł. Pozornie surowy styl industrialny, wykorzystany w mieszkaniach czy w domach, pozwoli na wykreowanie niebanalnych wnętrz, które możemy „ocieplić” poprzez wykorzystanie odpowiednich mebli wypoczynkowych czy dekoracji. Jakie kolory królują w stylu industrialnym? Przede wszystkim jest to czerń, ale również biel, odcienie szarości. Chcąc ożywić nieco wnętrze, możemy wykorzystać również zieleń w formie ulubionych roślin doniczkowych. To piękna i pożyteczna ozdoba!

Jakie meble wybrać do wnętrz industrialnych?

W salonach, kuchniach czy sypialniach inspirowanych stylem industrialnym, warto wykorzystać meble tworzone właśnie w tym klimacie. Szeroką ofertę mebli i dodatków zaproponuje sklep notodo.pl, w którym znaleźć można przede wszystkim eleganckie stoliki kawowe, stoliki nocne, konsole, stołki barowe. Wybierając meble, pamiętajmy, aby były one zarówno designerskie, jak i trwałe i funkcjonalne. Jak tworzone są meble industrialne? Podstawą są tu metalowe stelaże tworzone z profili. Malowane na czarno konstrukcje doskonale prezentują się w towarzystwie litego drewna – w ten sposób tworzone są właśnie stoły, szafki czy konsole. Warto też wykorzystać industrialne dekoracje, takie jak donice i osłonki w stylu loft.