Salon jest reprezentacyjną częścią każdego domu. Urządzając tę strefę, przykładamy ogromną wagę do detali. Warto pamiętać, że na estetykę wnętrza i komfort jego użytkowania wpływa nie tylko zastosowana kolorystyka, fason mebli i dodatków, ale również rodzaj okien. Wybierając okna do salonu, należy zwrócić uwagę na szereg czynników – parametry, zabezpieczenia, jakość profili i ich estetykę. Jakie okna będą nienagannie się prezentować, a jednocześnie będą szczelną barierą dzielącą od świata zewnętrznego? Sprawdź!

Szczelne okna do salonu dla większego komfortu

Najważniejszym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę, wybierając okna do salonu, jest parametr Uw określający ilość ciepła przenikającego w ciągu sekundy przez całą konstrukcję okna. Zasada jest prosta: im wartość współczynnika jest mniejsza, tym okno jest szczelniejsze. Dla energooszczędnych i ekologicznych okien wartość  parametru Uw wynosi mniej niż 0,8 W/m²K, co znacząco przekłada się na komfort cieplny w budynku. Okno o tak niskiej przenikalności redukuje straty ciepła do minimum. Możesz mieć pewność, że inwestycja w stosunkowo kosztowne okna pasywne szybko się zwróci w postaci niskich rachunków za ogrzewanie.

Aluminium, drewno, a może PCV?

Producenci okien oferują modele z ramami wykonanymi z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się obecnie modele z drewna oraz aluminium. Każdy z materiałów wyróżnia się innym wykończeniem, sposobem konserwacji i trwałością. Zanim wybierzesz konkretny wariant, zapoznaj się z jego specyfiką.

Trendy w architekturze

Okna w grubych, białych ramach odchodzą do lamusa. Obecnie architekci stawiają na wielkoformatowe, niepodzielne przeszklenia osadzone w wąskich ramach. Nowoczesne okna wpuszczają do wnętrz maksimum światła słonecznego, dodają fasadzie i wnętrzom nowoczesnego charakteru, optycznie powiększają pomieszczenia.