Długie i zadbane paznokcie to marzenie każdej kobiety. Niestety, nie każdą natura obdarzyła mocnymi i ładnymi paznokciami. Na szczęście są dzisiaj sposoby, aby temu zaradzić. Jednym z nich jest metoda żelowa zdobienia paznokci. Dzięki niej można mieć trwały i elegancki manicure, zyskując tym samym pewność siebie.

Żelowe paznokcie świetnie się sprawdzają w przypadku kruchych i łamliwych płytek

Niektóre osoby posiadają tendencje do kruchych i łamliwych paznokci. Mają problem z ich zapuszczeniem. Sprawia to, że dłonie wyglądają niechlujnie. Często jest to powód do kompleksów i wstydu. W nowoczesnej kosmetologii znaleziono na to sposoby. Metoda żelowa zdobienia paznokci pozwala na wzmocnienie płytki paznokcia za pomocą specjalnego żelu, który jest nakładany pędzelkiem i utwardzany w lampie UV. Co więcej, takiej płytce można nadać dowolny kształt, a sam paznokieć przedłużyć.

Jakie są korzyści z wykorzystania metody żelowej zdobienia paznokci?

Płytka paznokcia pod żelem ulega wzmocnieniu. Paznokcie już się nie kruszą i nie łamią, a ponadto mogą „spokojnie” rosnąć. Żelowa płytka paznokcia jest gładka i równa, dzięki czemu lakier na takiej płytce wygląda nieskazitelnie. Żelem i przeznaczoną do niego specjalną formą można nadać odpowiedni (dowolny) kształt i długość paznokcia. Zależnie od preferencji właścicielki. Sam zabieg trwa około godzinę. Właściwie przygotowane paznokcie i prawidłowo wykonany zabieg pozwolą na trwały manicure żelowy na 3 – 4 tygodnie. Paznokcie żelowe można nie tylko pomalować zwykłym lakierem do paznokci lub lakierem hybrydowym. Można je także ozdabiać różnymi dodatkami: służą temu naklejki, kryształki, cyrkonie, taśmy do zdobień, brokaty, pyłki itp. Wybierając odpowiedni wzór, można zainspirować się zdjęciami paznokci żelowych w Internecie.

Paznokcie żelowe w domu czy u kosmetyczki?

Aktualnie w sklepach dostępne są wszystkie akcesoria do zrobienia paznokci metodą żelową, a w Internecie jest wiele artykułów, poradników i filmików, które uczą, jak wykonać taki manicure samodzielnie w domu. Należy jednak pamiętać, że nieumiejętne wykonanie każdego manicure (także żelowego) może przynieść niepożądane skutki. Można uszkodzić skórki, zaciąć się, a nawet uszkodzić macierz paznokcia. Dlatego lepiej jest oddać się w ręce profesjonalisty. Prawie każdy salon kosmetyczny świadczy taką usługę. Profesjonalnie wykonany zabieg pozwoli cieszyć się trwałym manicure nawet kilka tygodni. A czas spędzony w salonie piękności można potraktować jako odpoczynek od dnia codziennego i się zrelaksować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.