Paznokcie akrylowe to świetna metoda na uzyskanie trwałego manicure. Są zdecydowanie trwalsze od żelu czy hybrydy i doskonale zabezpieczają kruchą, łamliwą płytkę paznokcia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Z tego względu, metoda akrylowa zdobienia paznokci ma wiele zwolenniczek i często stosowana jest do przedłużania paznokci.

Akryl do paznokci – co to takiego?

Akryl jest polimerem, czyli materiałem o bardzo długich łańcuchach cząsteczek. Pastę wykorzystywaną do wykonywania manicure otrzymuje się przez połączenie ciekłego akrylu (monomeru) z proszkiem akrylowym (polimerem). Razem, składniki tworzą miękką, podatną na formowanie masę, która samoistnie się utwardza. Nie potrzebujemy więc lampy UV, jak w przypadku hybryd czy paznokci żelowych.

Paznokcie wykonane metodą akrylową są trwałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia. Są świetnym rozwiązaniem dla osób narażonych na uszkodzenia np. podczas pracy czy uprawiania sportu. Odpowiednio pielęgnowane, wytrzymują nawet do ośmiu tygodni, przy czym co dwa tygodnie należy wykonywać uzupełnienia.

Czy metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bezpieczna?

Stosowanie akrylu do zdobienia paznokci jest całkowicie bezpieczne. Współczesne materiały nie zawierają szkodliwych związków chemicznych takich jak metyl. Wbrew wielu mitom, wpływ akrylu na płytkę paznokcia jest porównywalny do tego, jaki mają pozostałe metody zdobienia. Przy odpowiedniej pielęgnacji, nie stanowi zagrożenia dla jej kondycji.

Tak jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, należy przede wszystkim zwracać uwagę na sterylność wykorzystywanych narzędzi. W salonie kosmetycznym pilnik zawsze powinien być nowy, ponieważ jest to narzędzie którego nie da się dokładnie wysterylizować. Najlepiej, gdy manikiurzystka odpakuje go w naszej obecności.

Równie istotna jest prawidłowa technika wykonania paznokci akrylowych. Zbyt twarda masa może łatwo odchodzić od płytki, a dostające się pod akryl wilgoć i zanieczyszczenia mogą wywołać bolesną infekcję. Z tego samego powodu, pasta akrylowa nie powinna posiadać pęcherzyków powietrza.

Dlaczego warto udać się do salonu kosmetycznego?

Wiele osób wykonuje manicure samodzielnie w domu. Metoda akrylowa zdobienia paznokci wymaga jednak dużej precyzji i doświadczenia, wobec czego najlepiej udać się do profesjonalnej manikiurzystki.

Prawidłowo wykonany manicure akrylowy będzie efektowny i trwały. Specjalista wprawnie nada paznokciom piękny, naturalny kształt i wykona zdobienie wysokiej jakości. Co szczególnie istotne, manicure wykonany w salonie będzie całkowicie bezpieczny i nie wpłynie negatywnie na kondycję naszych paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.