Rodzinny wyjazd na stok, może okazać się wspaniałą przygodą, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone akcesoria narciarskie. Oprócz nart warto wybrać przede wszystkim odpowiedni ubiór dla dziecka. Godne polecenia są nie tylko narciarskie kurtki, ale również wodoodporne spodnie, które zapewnią komfort w każdych warunkach. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie wybrać akcesoria narciarskie dla dziecka i na co zwrócić uwagę.

Jaka odzież narciarska dla dziecka?

Wysokiej klasy odzież narciarska dla dziecka powinna być wykonana z wodoodpornych i oddychających materiałów. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne tkaniny, które sprawnie odprowadzać będą wilgoć na zewnątrz.

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się odzież z hydrofobową powłoką, która idealnie sprawdzi się nawet w trakcie dość dużych opadów śniegu. Nie można zapominać również o funkcjonalnej odzieży termoaktywnej. Na stoku przyda się oczywiście ciepła czapka, szalik i rękawiczki.

Gadżety zwiększające bezpieczeństwo

W przypadku małych dzieci warto postawić na akcesoria narciarskie, które znacząco zwiększą poziom bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych dodatków jest oczywiście kask, który ochroni głowę dziecka podczas upadku. Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie zmierzyć obwód główki dziecka bezpośrednio na poziomie czoła, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiedni model. Najlepiej dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym, gdzie można przymierzyć wybrane modele.

Oprócz kasku warto rozejrzeć się również za praktycznymi goglami. Jest to jeden z tych elementów wyposażenia małego narciarza, który skutecznie chroni wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Google chronią także oczy przed wirującymi w powietrzu odłamkami lodu i śniegu. Gogle powinny bez problemu mieścić się w wycięciu w kasku. Najważniejszą rolę odgrywają filtry i dodatkowa powłoka anti-fog, dzięki której można raz na zawsze zapomnieć o parowaniu.

Kombinezon narciarski dla dziecka

Oryginalny kombinezon narciarski jest bardzo ciekawą alternatywą dla zwykłych spodni narciarskich i kurtki zimowej. Wielu renomowanych producentów akcesoriów i odzieży narciarskich oferuje jednoczęściowe kombinezony dla dzieci w każdym przedziale wiekowym.

Dobry kombinezon powinien być wyposażony w wodoodporne zamki i nieprzemakalne szwy. Ważną rolę odgrywa również elastyczny materiał, który automatycznie dopasowuje się do każdej sylwetki. Kombinezon powinien posiadać również dodatkowe ściągacze przy kostkach i nadgarstkach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria narciarskie.