Nowoczesne kuchnie to przestrzenie zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowników. Coraz większa ilość osób decyduje się na kuchnie na wymiar – to rozwiązanie pozwala na lepsze zarządzanie przestrzenią, ale też optymalne jej wykorzystanie. Jak projektowane są kuchnie na wymiar? Co musimy o nich wiedzieć?

Kuchnie na wymiar – rozwiązanie dla mniejszych i większych pomieszczeń

Kuchnie na wymiar to meble tworzone na indywidualne zamówienie. Takie meble mają w pełni spełniać oczekiwania konkretnych użytkowników. Kuchnie na wymiar tworzy się etapami – mówią projektanci marki Rega Meble z Bielska-Białej. Wybór kuchni tego typu z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę!

Jakie są zalety kuchni na wymiar? Przede wszystkim pozwalają one w pełni wykorzystać potencjał danego wnętrza. To szczególnie ważne w przypadku mniejszych pomieszczeń, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Drugim ważnym zagadnieniem jest możliwość zabudowy kuchni aż po sam sufit – to prosty sposób na wykorzystanie danego miejsca, ale też na wykreowanie spójnej i nowoczesnej zabudowy. Kuchnia tworzona na wymiar to również szansa na wykreowanie niepowtarzalnej zabudowy. Praktycznie nieograniczone możliwości związane z materiałami i dekorami dają szansę na stworzenie modnej kuchni, dopasowanej do gustu. Kuchnie na wymiar pozwolą również zabudować problematyczne elementy wnętrza, takie jak wnęki czy skosy.

Jak projektowane są kuchnie na wymiar?

Aby móc wykreować kuchnię na wymiar, pierwszym krokiem jest dokładne wymierzenie wnętrza, określenie jego mocnych i słabych stron. Klient wraz z architektem projektują wygląd kuchni – na tym etapie wybierane są konkretne szafki, regały, kosze cargo, zabudowa poszczególnych sprzętów. Ważne jest umiejscowienie każdego elementu. Po uzyskaniu akceptacji od klienta do pracy przystępują stolarze.