Mobile app development company (m.in. 10Clouds) nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony klientów. Chociażby dlatego, że coraz więcej osób dostrzega zalety wynikające z posiadania własnej aplikacji mobilnej.
Co oferuje konkurencja?
Decydując się na mobile app development należy poddać analizie to, co oferuje już konkurencja. Tylko dzięki temu będzie można wywnioskować, co tak naprawdę można zaoferować swoim klientom obecnym i przyszłym. Tak, aby móc zaoferować coś jeszcze lepszego, co będzie przyciągało do siebie potencjalne grono konsumentów.
Internet przyszłości
Mobile application development powinny również pamiętać o tym, że internet rozwija się w zastraszającym tempie. Dlatego też każda aplikacja mobilna powinna również uwzględniać owe 5G. Narazie wszystko działa w środowisku 4G, ale już niedługo się to zmieni. Szacuje się, że 5G rozwinie się do końca 2022 roku. Czy tak faktycznie będzie? Najbliższy czas to pokaże, ale i tak nie można zapomnieć o tym, jak internet będzie wyglądał w przyszłości.
Realizacja potrzeb klienta
Top mobile app development company będzie pamiętać o tym, że aplikacja ma realizować potrzeby klienta. I to w bardzo szybkim czasie. Co to dokładnie oznacza? Należy zbudować taką aplikację, która nie tylko będzie łatwa w obsłudze. Trzeba pamiętać o tym, że mobile app development musi opierać się na tym, iż klient bez problemu będzie chciał zmierzać do wyznaczonego sobie celu. Utrudnianie mu tego, może doprowadzić do pojawienia się zniechęcenia.
Prosty interfejs użytkownika
Każda mobile application development company musi pamiętać o założeniu prostego interfejsu użytkownika. Bez zbędnych ozdobników. Tylko dzięki temu będzie można prosto podążać do celu. Uwzględniać to powinny chociażby ikonogafiki, które muszą mieć prosty przekaz. Niejasna nawigacja działa na szkodę osoby, która odpowiedzialna jest za aplikację mobilną. Warto więc doprecyzować ten właśnie element.
Obsługa jedną ręką
Mobile app development services powinny uwzględniać również jedną, ważną cechę. Otóż wielu użytkowników bardzo by chciało mieć do czynienia z aplikacjami, jakie można obsługiwać jedną ręką. Tylko 15% osób używa do obsługi smartfona dwóch rąk. Zdecydowana większość używa ręki lewej i prawej. Przy tym nie można zapomnieć o tym, że aplikacja mobilna powinna być dostosowana również do większych ekranów, uwzględniając obsługę jedną ręką, jaka wykorzystywana jest przez 85% użytkowników.