Przydomowy taras w okresie wiosny, lata i jesieni staje się letnim salonem blisko natury. Odpowiednia aranżacja sprawi, że przestrzeń ta zachęcać będzie do spędzania tam czasu. Barierą pomiędzy tarasem i salonem są okna i drzwi tarasowe. Warto wybrać taką stolarkę okienną, która pozwoli na przenikanie się przestrzeni i otworzy salon na taras i ogród.

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe

Salon przechodzący płynnie w taras daje poczucie jeszcze większej przestrzeni i swobody – to ważne szczególnie w okresie lata. Nowoczesne okna i drzwi tarasowe pozwolą na zniwelowanie bariery pomiędzy tymi strefami i stworzenie nowoczesnej przestrzeni, dopasowanej do różnych potrzeb. Okna i drzwi tarasowe warto wybierać z głową – wśród licznych propozycji bez trudu znaleźć można okna panoramiczne, wysokie okna przesuwne. Warto pamiętać o roli okien – przede wszystkim okna mają skutecznie chronić przed wychładzaniem pomieszczeń oraz przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. Okna powinny też wpuszczać maksymalnie dużo naturalnego światła do wnętrz -m w ten sposób uniknąć można ich doświetlania w czasie dnia. Okna i drzwi tarasowe w konstrukcji panoramicznej zapewniają świetną ochronę przed chłodem, a jednocześnie pozwalają na naturalne dogrzanie pomieszczenia w czasie wiosny czy jesieni (o ile ekspozycja okna jest południowa).

Jak tworzone są okna i drzwi tarasowe o dużych przeszkleniach?

Wiele osób zastanawia się, jak tworzone są okna o dużych przeszkleniach – czy faktycznie zapewniają one ciepło? Warto przyjrzeć się konstrukcjom z bliska. W przypadku tego typu okien szyba jest wklejana w ramę na całej jej długości. Jest to proces czasochłonny i wymagający precyzji, ale dający doskonałe rezultaty. Wprowadzono również inne innowacje – w konstrukcji brak jest tzw. mostków cieplnych, które mogą przyczyniać się do utraty ciepła z wnętrza.