Wybór rodzaju oleju silnikowego ma wpływ na jego późniejszą pracą i na ogólną żywotność samochodu. Warto, jeszcze przed zakupem, zaczerpnąć nieco informacji i dowiedzieć się, jaki olej stosować w silniku naszego auta. Najpopularniejszymi typami, które używane są przez kierowców w naszym kraju są, np. oleje 5w40. Na rynku nie brakuje firm, które prześcigają się w zdobyciu klienta hasłami o najlepszych właściwościach ich preparatu. Ceny również są zróżnicowane. Najlepiej unikać tych najtańszych, ponieważ mają w sobie mniej składników uszlachetniających, które są ważne dla silnika samochodowego.

A może olej 10w40? To kompromis między olejem mineralnym a syntetykiem

Olej silnikowy 10w40 stosowane są w szerokiej gamie samochodach. Doskonale sprawdzają się m.in. w Polsce, gdzie panuje klimat umiarkowany. Cztery litry tego oleju jesteśmy w stanie kupić już za kilkadziesiąt złotych. Może on być bezpiecznie używany w samochodach nowszego typu, jak i w starszych modelach. Utrzymuje silnik w czystości i zapobiega powstawaniu nowych zabrudzeń, które mają wpływ na pracę jednostki napędowej. W sklepie Dbam To Mam znajdziesz oleje silnikowe ze specjalnych przeznaczeniem do samochodów benzynowych oraz wysokoprężnych. Posiadamy takie marki jak: Shell, Qualitum, Millers oraz XADO. 

Olej 10w40, czyli preparat wielosezonowy – najbardziej uniwersalny na rynku

Cechą wyróżniającą oleje 10w40 jest to, że zapewniają one maksymalne zabezpieczenie już od uruchomienia silnika. Zachowują one swoje właściwości nawet przy bardzo minusowych temperaturach (do minus 30). To także zalecany olej przez polskich kierowców. Nadaje się on idealnie do warunków panujących w Polsce. Olej ten charakteryzuje się podwyższoną odpornością pracy w wysokich temperaturach. Za jego sprawą możemy przedłużyć żywotność silnika na długie lata. Na https://dbamtomam.pl/259-olej-5w40 kupisz blisko pięćdziesiąt olejów silnikowych 5w40 w atrakcyjnych cenach z szybką dostawą do domu, warsztatu lub paczkomatu!