Okna balkonowe przesuwne wydają się dobrą propozycją. Tylko nie każdy jest do nich przekonany. Do wyboru są jeszcze okna w wersji uchylno-rozwieralne. Która z tych propozycji będzie najlepsza dla domu? Warto się temu przyjrzeć.

Dobre okna balkonowe przesuwne

Jeżeli chodzi o okna przesuwne to do wyboru mamy model podnoszono-przesuwny i uchylno-przesuwny. Okna tarasowe podnoszono-przesuwne cieszą się dużym zainteresowaniem, ale ich cena jest wysoka. Wszystko przez to, że to właśnie dzięki nim można stworzyć całe przeszklone ściany, które w ostatnich czasach są modne. Ten typ charakteryzuje się tym, że nie musi mieć stałych skrzydeł, a do tego w otwartej przestrzeni, w narożu nie ma słupka. Model uchylno-przesuwny zaliczany jest do najpopularniejszych. Dzięki nim można stworzyć przeszklenia, których wysokość wynosić może 270cm. Szerokość takiego skrzydła może dochodzić do 2m. Specjaliści doradzają zamówienie takich okien z dwustronną klamką z zamkiem. Waga niektórych okien wynosić może do 200kg.

Okna tarasowe uchylno-rozwieralne

Skoro nie zdecydujemy się na okna balkonowe przesuwne, to do wyboru pozostają nam rozwierno-uchylne. Najwyższe takie okna mają do 3m wysokości. Jeżeli chodzi o szerokość, to może ona dochodzić do 160cm. W tym przypadku koniecznością są okna z ruchomym słupkiem, ponieważ dzięki temu będzie można uzyskać szerokie przejście. Należy pamiętać o tym, że tego rodzaju okna powodują ograniczenia w przestrzeni. Aby je otworzyć drzwi muszą zajmować nieco przestrzeni na pokoju.