W pierwszych miesiącach życia dziecko bardzo intensywnie się rozwija. Zabawki pomagają niemowlakom odkrywać tajemnice otaczającego ją świata i stymulują  jego rozwój. Dla takiego maluszka ważne jest, aby nieustannie dostarczane mu były bodźce stymulujące rozwój sensoryczno-motoryczny. Jako że noworodek nie jest na tyle rozwinięty, aby mógł w jakikolwiek sposób bawić się zabawkami, są to zazwyczaj proste pluszaki lub grzechotki. Zazwyczaj wystarczy przyczepić je do łóżeczka, aby zwracały uwagę maluszka. Zabawki dla niemowlaków, które posiadamy w naszej ofercie sklepu internetowego Edukatorek są w pełni bezpieczne i przystosowane dla najmłodszych.

Zabawki dla noworodków – bezpieczne i kolorowe

Na tym etapie rozwoju ważne jest, aby zachęcić niemowlaka do ruchu. Wszelkiego rodzaju świecące i wydające odgłosy zabawki wywołują u maluszka zaciekawienie, co powoduje, że sięga po nie rączką. Takie zabawki powinny być kolorowe, aby przyciągały uwagę, lecz nie powinny być w kolorach rażących, ponieważ zmysły noworodka są niezwykle wrażliwe. Nadmierna ilość bodźców może powodować rozdrażnienie i pogorszenie samopoczucia, dlatego należy zachować umiar.  Najlepiej sprawdzą się zabawki w postaci kolorowych zawieszek do wózka i łóżeczka oraz pozytywki wydające łagodne dźwięki. Na początku wystarczą dziecku zabawki, którym może się przyglądać i  słuchać i już wpływa to korzystnie na jego rozwój.

Zestawy kreatywne – rozwijaj kreatywność

Kiedy dziecko podrośnie, zaczną sprawdzać się bardziej zaawansowane formy zabawy. Mimo że dziecko wciąż będzie świetnie bawiło się pluszakami jeszcze przez długi czas, warto oferować mu bardziej kreatywne sposoby spędzania czasu. Zestawy kreatywne przygotowane w naszym sklepie to fantastyczna rozrywka, która uczy i bawi. Dziecko staje się otwarte na nowe doświadczenia, poznaje świat i  jego działanie i uczy się kreatywnie rozwiązywać problemy. Zapewnij swoim dzieciom mnóstwo wrażeń i pozytywnej energii z nowoczesnymi zestawami edukacyjnymi – sklep Edukatorek.