Wśród licznych trendów na aranżowanie naszych salonów czy pokojów dziennych moda na styl retro nie mija i ma kolejnych zwolenników. Salon czy pokój dzienny zaaranżowany w tym stylu przyciąga wzrok, tworzy wyjątkowy charakter i sprawia, że wypoczywamy jeszcze lepiej. Jakie meble i dodatki w stylu retro wybrać, aby stworzyć wyjątkowe wnętrze?

Mniej znaczy więcej

Moda retro to umiłowanie do ciekawego designu, wysokiej jakości materiałów oraz oryginalnych dodatków. Szukając inspiracji na takie wnętrza przede wszystkim skupmy się na meblach wypoczynkowych oraz na komodach i szafach. W przypadku kompletu wypoczynkowego wybierzmy meble stylizowane: wygodne sofy rozkładane z podłokietnikami uzupełnimy klasycznymi fotelami w stylu modelu 366. Dobrym pomysłem może być gra kolorów: sofa powinna być w stonowanej barwie, fotel zaś w kolorze kontrastowym. Meble wypoczynkowe możemy uzupełnić eleganckimi poduszkami czy pledami w ciekawe wzory – mówią specjaliści ze sklepu notodo.pl

Komody i szafy również powinny być stylizowane – wybierajmy te tworzone z naturalnego drewna lub z płyt fornirowanych. Najpiękniej prezentować się będą meble osadzone na wysokich, wąskich nóżkach, idealnie wpisujących się w klimat lat 60. Wewnątrz komód znajdziemy dość miejsca na przechowywanie ubrań, pościeli, koców. 

Kwiaty we wnętrzach retro

Czy wiesz, że wyjątkowy styl wnętrz retro nadają nie tylko odpowiednie meble, ale również dobrane kwiaty? Obecnie trwa moda na zieleń w domu – wybierz więc rośliny, które nie tylko urozmaicą wnętrze, ale też takie, który będą cieszyć Twoje oczy. Aby odpowiednio eksponować kwiaty możemy wykorzystać kwietniki w formie retro – są one najczęściej metalowe i spawane lub też tworzone z drewna i sklejki. Z kwiatów wybierajmy filodendrony, ale również strelicje oraz rośliny pnące.