W trakcie upalnego lata cenimy sobie możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu, w cieniu. Szukając interesujących pomysłów na aranżację własnego ogrodu czy tarasu warto wybrać elementy takie jak nowoczesna pergola metalowa. Pergola to efektowny i trwały sposób na zadaszenie wybranego przez nas miejsca blisko domu. Dodatkowo znacząco podniesie ona estetykę otoczenia. 

Nowoczesna pergola metalowa – jak jest skonstruowana?

Nowoczesna pergola metalowa to doskonała alternatywa dla klasycznych parasoli – konstrukcja ta zachwyca nie tylko wyglądem, ale i trwałością. Pergola opiera się na stabilnym, aluminiowym stelażu – dzięki budowie modułowej wznoszenie takiej budowli nie sprawi nam żadnego problemu. Elementy konstrukcji wykonane są z aluminium – tworzywo to jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i korozją, odkształcaniem. Na szczycie pergoli umieszczony jest dach wykonany z ruchomych elementów – lamele mogą obracać się wokół własnej osi, dzięki czemu użytkownicy pergoli decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny, skutecznie chroni przed słońcem, nie nagrzewa się. Uzupełnieniem pergoli mogą być funkcjonalne rolety boczne oraz zasłony frontowe, które pozwolą osłonić nas i naszych bliskich przed podmuchami wiatru czy promieniami zachodzącego słońca. Atutem pergoli jest bez wątpienia jej wygląd – wysoka estetyka konstrukcji sprawia, że taras czy ogród nabierają wyjątkowego charakteru. 

Jakie meble ustawić pod pergolą?

Nowoczesna pergola metalowa da nam cień w czasie upalnych dni – w jej cieniu warto ustawić wybrane przez nas meble tarasowe. Nowoczesne meble proponowane przez najlepszych producentów to przede wszystkim rozbudowane komplety technorattanowe, ale również meble modułowe. Wiele osób stawia na naturę oraz naturalne meble rattanowe.