Nowoczesne rowery elektryczne dostosowane są do bardzo wielu typów jazdy. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w zależności od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, można wybrać modele o różnych ramach. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście rowery górskie, szosowe i crossowe. W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją takę elektryczne rowery trekkingowe.

Czym charakteryzują się poszczególne modele?

Rowery górskie wyróżniają się znacznie szerszymi oponami i dość grubym bieżnikiem. Rama w popularnych góralach wyprofilowana jest w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom bezpieczną i komfortową jazdę. Jeżeli chodzi o elektryczne rowery szosowe, to nie posiadają one z kolei bieżnika. Rama zaprojektowana została w taki sposób, aby rowerzyści mogli przyjąć jak najbardziej aerodynamiczną pozycję.

Nowoczesne rowery elektryczne przeznaczone są głównie do dynamicznego przyśpieszenia, dlatego też producenci montują w nich zdecydowanie solidniejsze i bardziej wytrzymałe elementy zwłaszcza, jak zwrócić się uwagę na tradycyjne jednoślady. Wysoka jakość zamontowanych materiałów przekłada się automatycznie na znacznie większą masę rowerów. Na półkach sklepowych znaleźć można elektryczne rowery o masie od 20 do nawet 30 kg. Producenci cały czas dążą do tego, aby jak najbardziej zmniejszyć masę rowerów i ich baterii.

Jakie zadania spełniają baterie?

Baterie jak łatwo się domyślić mocowane są po to, aby wspierać rowerzystów podczas pedałowania. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że w odróżnieniu od skuterów i motorowerów nie da się jechać bez wkładania własnego wysiłku.

Jednym z najważniejszych parametrów baterii jest oczywiście ich wydajność. Najnowsze rowery umożliwiają przejechanie od 30 do 200 km na jednym ładowaniu. Duży wpływ ma tutaj nie tylko jakość baterii, ale również rodzaj trasy, czy też waga rowerzysty.

Co dodatkowo posiada rower elektryczny?

Bardzo wiele nowoczesnych rowerów elektrycznych wyposażonych jest także w zaawansowany komputer pokładowy. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu w wygodny sposób będzie można zmienić tryb jazdy i na bieżąco śledzić poszczególne parametry. Podczas jazdy w mieście najlepiej sprawdzi się tryb eco. Jeżeli chodzi o tryb turbo to zarezerwowany jest on z kolei do jazdy sportowej.

Rowery elektryczne mogą okazać się bardzo dużym udogodnieniem i to nie tylko dla osób starszych. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby postawić na wysokiej jakości sprzęt od renomowanego producenta, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne.