Każdy pokój w mieszkaniu można urządzić dowolnie lub zgodnie z gustem jego mieszkańca. Ważne jest, by dane pomieszczenie było wygodnie umeblowane, odpowiednio udekorowane oraz funkcjonalne, co będzie przedkładać się na komfort przebywania w jego przestrzeni.

Pokój dziecięcy

Zazwyczaj najważniejszym pokojem w każdym domu jest salon lub jadalnia, które kumulują życie rodzinne a często także są miejscami spotkań z okazji świąt czy innych, uroczystych wydarzeń – z tych powodów przy urządzaniu ich wnętrz staramy się nadać im odpowiedni klimat i wytworność. Jednak gdy w rodzinie pojawia się dziecko, te pokoje tracą na znaczeniu, natomiast w centrum zainteresowania pojawia się pokój dziecięcy, a wraz z nim konieczność przystosowania, udekorowania i umeblowania jego wnętrza na potrzeby malucha.

Wydawałoby się, że dekoracja pokoju dziecięcego nie jest skomplikowaną czynnością – niestety to podstawowy błąd myślowy, ponieważ, dziecko rosnąc i rozwijając się potrzebuje ciągle nowych bodźców do prawidłowego poznawania otoczenia i dostosowania się do coraz bardziej wymagających wyzwań. Dlatego, najlepszym sposobem jest umeblowanie przestrzeni i udekorowanie ścian przy pomocy artykułów, które będą rosły razem z nim i które bez problemów można będzie wymienić na bardziej stosowne do wieku rosnącego malucha. Zacznijmy więc od naklejek.

Naklejki do pokoju dziecka

Podstawową sprawą jest barwa ścian – tu należy zastanowić się, czy pokój jest wystarczająco widny, czy jego okna w zupełności dostarczają potrzebną ilość światła i czy wybrane przez nas kolory ścian nie przyciemnią całej przestrzeni. Z tych powodów, bezpieczniej jest wybrać jasne, pastelowe barwy, które doskonale wyeksponują nalepione na ich powierzchni naklejki.

Wybór naklejek ściennych, przystosowanych do każdego wieku dziecka jest wprost imponujący; znajdziemy tu nalepki dla niemowląt, kilkuletnich maluchów, a także starszych dzieci. Warto wybrać wariant naklejek, który sprawdzi się w przypadku młodszych i starszych dzieci, a gdy spełnią swoją funkcję, będzie można je wymienić na bardziej „dorosłe”.Dla małego dziecka idealną tematyką naklejki do pokoju dziecka będą postacie z kreskówek, kolorowe kwiatki, motylki, gwiazdki czy sylwetki zwierząt. Wszystkie te produkty są wielobarwne, pięknie wykonane i świetnie przylegają do ścian dobrze się z nimi komponując.

Różnorodna tematyki w naklejkach ściennych

Dzieci starsze są bardziej wymagające, dlatego „bezpiecznym” tematem będą oryginalne naklejki z napisami typu: sentencje, złote myśli, czy fragmenty dzieł literackich. Dodatkowymi elementami mogą być postacie z filmów animowanych dla starszych dzieci, czy naklejki z motywami roślinnymi.Oryginalną tematyką są naklejki do pokoju dziecka z sylwetkami bohaterów komiksów – dokładnie odwzorowani: Superman, Iron Man, Batman czy Spiderman z pewnością spodobają się starszym chłopcom, miłośnikom ich przygód.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki do pokoju dziecka.