Stół tarasowy drewniany okaże się niezbędnym elementem. Chociażby po to, aby móc urządzić odpowiedni kącik jadalniany na dużym, a także na małym tarasie. Jakie jednak czynniki należy wziąć pod uwagę, jeżeli chce się być pewnym tego, że wybiera się dobry stół drewniany na świeże powietrze?

Czy stół tarasowy drewniany ma jakieś zalety?

Oczywiście, że tak. Chociażby tą, że jest on wykonany z naturalnych elementów. Takich, które idealnie harmonizują się z naturalnym otoczeniem. Nie ma żadnego porównania z solidnością wykonania. Drewno wiedzie prym w tym wypadku. Tworzywo sztuczne nie może równać się do wysokiej jakości elementów drewnianych, które na dodatek wykończone są z niezwykłą dbałością. Jest to ważna uwaga. W szczególności, że wiele osób obawia się drzazg, które są w stanie zniszczyć radość z przebywania na świeżym powietrzu. Nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby ustawić taki stół na swoim tarasie – niezależnie od tego, z jakim wykończeniem na podłodze będzie miał do czynienia.

Czy taki stół ma wady?

Tak, stół tarasowy drewniany to doskonałą propozycja. Chociaż warto wiedzieć, że ma on również jedną wadę. Jaką? Swoją masywną wagę. W przypadku konieczności przestawienia mebla w inne miejsce, może pojawić się problem. W szczególności, jeżeli jest on sporych rozmiarów. Do tego nie można zapomnieć o tym, że jest to również mebel, który będzie wymagał systematycznej konserwacji. Przynajmniej trzy razy w ciągu sezonu wiosenno-letniego – na samym początku, w środku, a także na samym końcu.