Wiele kobiet denerwują widoczne ślady po opalaniu. Sposobem na równomierną opaleniznę, bez śladów po bikini, mogą być rewolucyjne stroje typu tan through, które przepuszczają promienie słońca i pozwalają opalać nawet zakryte miejsca – a przynajmniej to obiecują.

Na czym to polega?

Tego rodzaju stroje kąpielowe szyte są ze specjalnych materiałów. Wykorzystują one wysoko zaawansowaną technologię, a przy tym mają bardzo ciekawą strukturę. Są to cienkie siateczki. Z tego powodu stroje tan through zawsze są bajecznie kolorowe i mają fantazyjne wzory – pozwala to uniknąć efektu prześwitywania ciała przez bardzo cienki materiał.

Prócz tego, że tkaniny te pozwalają na przenikanie promieni słonecznych, co ma skutkować równomierną opalenizną, uzyskiwaną nawet w miejscach, które są zakryte przez kostium, stroje kąpielowe tego rodzaju także bardzo szybko wysychają. Jest to na pewno wielka zaleta, gdyż można uniknąć nieprzyjemności związanych z przebywaniem w mokrym stroju i chłodu.

Co można znaleźć?

Takie stroje nie są bardzo popularne, przynajmniej w Polsce i oferuje je niewiele firm, głównie brytyjskich. To oznacza, że osoby, które chcą się w nie zaopatrzyć, prawdopodobnie będą musiały sprowadzić je z zagranicy. Wcale jednak nie oznacza to oszałamiających kosztów.

Cena zakupu na pewno zamknie się w kilkuset złotych, a tyle lub nawet więcej kosztują dobre stroje czy też kostiumy znanych marek. Wybierać zaś można wśród różnych wariantów. W grę wchodzą bikini, nie tylko klasyczne, ale też w fantazyjnych fasonach. Możliwe jest też zakupienie jednoczęściowych strojów kąpielowych tan through.

Uzupełnieniem oferty wielu firm mających taki asortyment są stworzone w tej samej technologii parea, mające zwykle postać wielkich chust, którymi można owinąć całe ciało. Mogą one ochronić przed wiatrem, ale też osłonić ciało tych pań, które, niezadowolone ze swej figury, nie chcą się rozbierać, a jednocześnie pragną się opalić.

Czy to działa?

Opinie, jakie znaleźć można na przykład w sieci, bywają różne. Niektórzy wskazują, że opaleniznę w zakrytych miejscach co prawda można uzyskać, ale jest ona mniej intensywna niż w przypadku odkrytej skóry. Wydaje się jednak, że zawsze jest to mniejszy problem niż całkiem białe ślady, a przy tym wiąże się z mniejszym ryzykiem poparzenia wrażliwych miejsc.

Poza tym trzeba pamiętać, że efekt przepuszczania promieni słonecznych zapewnia tylko tkanina – nie dają go sznureczki, czyli ramiączka stanika lub sznurki do wiązania dołu od bikini. Tam więc mogą pojawić się białe linie

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.