Kwiaty zasadzone na tarasach pozwalają na wykreowanie magicznego miejsca wypoczynkowego. Otoczenie zieleni pozwoli na szybsze regenerowanie sił, ale też na niebanalną ozdobę. Olbrzymi wybór kwiatów i roślin sprawia, że możliwe jest stworzenie strefy relaksu dopasowanej do konkretnych potrzeb. W eksponowaniu roślin pomogą ekskluzywne donice na taras. Jakie wybrać?

Ekskluzywne donice na taras z technorattanu

Nie ma wątpliwości, że najchętniej wybieranymi donicami są ekskluzywne donice na taras wykonane z technorattanu. Donice takie są uzupełnieniem kolekcji technorattanowych – doskonale będą one prezentować się w towarzystwie sof narożnych, ale również foteli, kompletów kawowych. Ekskluzywne donice na taras tego typu zaskoczą trwałością, elegancją i szerokim wyborem modeli: projektanci oddają w ręce klientów donice odpowiednie zarówno do sadzenia niskich roślin kwitnących, jak i karłowatych drzewek czy krzewów. Tak duża różnorodność pozwoli na dopasowanie donic do własnych potrzeb. Donice technorattanowe tworzone są z materiałów syntetycznych – oznacza to, że są zabezpieczone przed wilgocią, ścieraniem, a ich struktura nie wchłania kurzu.

Cementowe ekskluzywne donice na taras

Wykorzystanie roślin to pomysł na taras, który sprawdza się zawsze. Rośliny nie tylko upiększą strefę wypoczynkową, ale również pozwolą na stworzenie zielonego muru, który odgrodzi nas od sąsiadów czy przechodniów. W budowaniu zielonej ściany pomogą ekskluzywne donice na taras, wykonane z tworzyw syntetycznych. Donice cementowe zachwycają kolorami, fakturą oraz wagą – solidna budowa donicy sprawia, że można w niej osadzić również cięższe rośliny, gdyż doniczka utrzyma je stabilnie. Donice tego typu tworzone są z połączenia cementu oraz włókna szklanego – taki duet sprawia, że donica jest wysoce odporna na ścieranie, wilgoć, działanie zmiennych warunków atmosferycznych.