Podkładki i maty to niezbędne wyposażenie każdego domu. Oprócz funkcji praktycznych posiadają również walory estetyczne. Na rynku dostępne są różne modele, w dowolnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Motywy mogą mieć dowolne – są specjalne na święta, dla dzieci z bohaterami bajek. Istnieje również możliwość zamówienia podkładek spersonalizowanych.

Podkładka (mata) dowolny kształt na stoliki do kawy

Wielu z nas może pochwalić się dziś stolikami do kawy, ławami, które zrobione są często z drewna, albo szkła. Serwując gościom kawę należy sobie zdać sprawę, że kubki albo szklanki mogą zostawiać ślady w postaci kółek, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Dlatego warto mieć w domu kilka zestawów podkładek, które dopasować można do sytuacji, okazji, a nawet do pór roku. Podkładka (mata) dowolny kształt pod szklanki powinna pasować kolorystycznie do podkładek pod talerze.

Podkładki i maty w dowolnym kształcie na stół

Podkładki i maty chronią meble przed zniszczeniem, ewentualnymi zarysowaniami i zabrudzeniem. Gorące talerze z jedzeniem często pozostawiają ślady na drewnie lub na obrusie. Dzięki podkładce (macie) w dowolnym kształcie można tego uniknąć. Kolor i kształt mat na stół powinien pasować do wystroju pomieszczenia. Warto zainwestować w kilka zestawów podkładek, tak aby pasowały nam do różnych kolorów obrusów. Obecnie można kupić podkładki plastikowe, lniane, drewniane i papierowe. Mogą być kwadratowe, prostokątne, okrągłe, w kształcie śnieżynek. Wszystko zależy od naszej fantazji.Popularne są również podkładki na podłogę, pod biurko. Jest to super rozwiązanie zwłaszcza tam, gdzie używamy krzeseł z kółkami. Zapobiega to porysowaniu podłogi za każdym razem, kiedy wstajemy i siadamy. Mogą być one zupełnie przezroczyste, niewidoczne, albo w kolorze, który doskonale współgra z otoczeniem.

Zalety podkładek i mat w dowolnych kształtach

Podkładki i maty łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, albo wypłukać w ciepłej wodzie z płynem. Materiał, z którego są wykonane, jest solidny, a kolory trwałe i niezmywalne. Łatwo je także przechowywać, ponieważ są cienkie i zmieszczą się praktycznie wszędzie. Można także kupić specjalne pojemniki na przechowywanie podkładek.

Podkładki i maty to również doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ma dziecko, które uczy się samodzielnie jeść. Motywy z ulubionymi bohaterami bajek na podkładkach zachęcą do jedzenia każdego niejadka. Na matach można również na szybko zapisać markerem jakąś ważną dla nas informację, jak np. numer telefonu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Podkładka (mata) dowolny kształt.