Jeszcze do niedawna nikt nie miał żadnych wątpliwości – okna PCV były najczęstszym wyborem. Teraz jednak wiele osób ma dylemat – okna drewniane czy plastikowe będą dla nich lepszą opcją? Warto się nad tym zastanowić, aby móc podjąć świadomą decyzję dla swojego budynku.

Nowoczesne okna drewniane czy plastikowe

Do niedawna wszyscy żyli w przekonaniu, że okna drewniane są niemodne. Były takim powiązaniem ze starymi latami, które często symbolizowały nieszczelność, uciekające ciepło. Okna PCV były synonimem nowoczesności o lepszych właściwościach i parametrach. Nic więc dziwnego, że stolarkę plastikową można było spotkać w tak wielu domach. Tylko że z czasem ten trend zaczął się odwracać. Producenci powrócili do produkcji okien z drewna w nowej technologii. Takiej, która dopasowana jest do wymogów w obecnych czasach. Teraz nowoczesne okna drewniane są synonimem luksusu, który wiele osób chciałoby osiągnąć.

Co dokładnie wybrać?

Niełatwo odpowiedzieć, czy lepszym rozwiązaniem będą okna drewniane czy plastikowe, ponieważ pod uwagę bierze się wiele czynników. Ot, chociażby finanse, które w tej kwestii przeważają na korzyść PCV. Drewno jest zdecydowanie droższe. Chociaż zdecydowanie lepiej się prezentuje i nie blaknie pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego. Każda z tych opcji ma swoje wady, jak również zalety. Trzeba je rozsądzić według własnego sumienia. Najważniejsze to odpowiedzieć na pytanie, co tak dla wszystkich osób jest ważne, jeżeli chodzi o nową stolarkę okienną do domu.