Szukasz idealnego dwuczęściowego stroju kąpielowego? Aby znaleźć najlepszy model dla siebie, poznaj 3 porady, które Ci w tym pomogą!

1. Góra stroju kąpielowego – dopasowana do biustu

Gdy chcesz zdecydować się na strój kąpielowy dwuczęściowy, jego góra powinna odpowiadać wielkości biustu. Ten duży będzie wymagać solidnego podtrzymania. Gdy jest mniejszy, możesz zdecydować się na stroje kąpielowe dwuczęściowe, które optycznie go powiększą.

Dla mniejszego biustu znakomite będą stroje typu bikini – z trójkątnymi miseczkami, stroje push-up oraz stroje bandeau, czyli w formie opaski. Warto zdecydować się na modele, które są usztywniane i dodatkowo zdobione, ponieważ mogą sprawić, że piersi będą wydawały się większe.

Kobiety z większym biustem powinny natomiast poszukiwać strojów z fiszbinami albo z usztywnieniem. Kluczowe znaczenie ma właściwy rozmiar stroju. Musi mieć on odpowiednio głębokie miseczki i dopasowany do ciała obwód, by zapewnić dobre podtrzymanie dla biustu także podczas ruchu.

2. Dół stroju kąpielowego – wymodeluj swoją sylwetkę

Za pomocą właściwie dobranego dołu można nadać sylwetce szczuplejszy wygląd i zamaskować ewentualne mankamenty, na przykład wystający brzuszek, zbyt szerokie biodra, albo uwydatnić pośladki.

Jeżeli chcesz spłaszczyć brzuch, zwróć uwagę na stroje kąpielowe dwuczęściowe z wysokim stanem zakrywającym tę partię ciała. Najlepiej, aby majtki były w przedniej części usztywnione, ponieważ mogą wymodelować brzuszek. Wtedy, gdy masz szerokie biodra, możesz także zdecydować się na model z wysokim stanem, którym podkreślisz talię i uzyskasz efekt figury w kształcie kobiecej klepsydry. Z kolei do uwydatnienia pośladków świetnie będą nadawały się majtki brazyliany, które są bardziej wycięte niż klasyczne figi.

Gdy natomiast zależy ci na zamaskowaniu tej partii ciała, do stroju kąpielowego możesz dobrać pareo albo wybrać strój ze spódniczką, która zasłoni biodra i pośladki.

3. Kolory i wzory – klasyczne i modne

Każdego roku w kolekcjach można znaleźć nowe stroje kąpielowe dwuczęściowe w najmodniejszych wariantach. W tym sezonie bardzo popularne są stroje w motywy kwiatowe, panterkę oraz w delikatnych, pastelowych odcieniach.

Za pomocą odpowiednio dobranych barw i motywów można też wymodelować sylwetkę. Czarny kolor i inne ciemne barwy wyszczuplają, natomiast te jasne i intensywne przyciągają uwagę. Jeżeli chcesz przyciągnąć wzrok na biust i powiększyć go optycznie, możesz też wybrać stanik z detalami jak falbanki, duża kokarda, naszywane ozdoby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strój kąpielowy.