Polisy ubezpieczeniowe pozwalają nam lepiej chronić nie tylko nasze zdrowie, ale i mienie – w agencjach ubezpieczeniowych bez trudu znajdziemy polisy dotyczące naszych domów, mieszkań, samochodów czy polisy OC. Szukając dobrego ubezpieczenia dla naszego dziecka warto rozważyć ubezpieczenie szkolne – co warto o nim wiedzieć?

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Polisa dla dziecka nie jest niczym nowym – ubezpieczenie szkolne to kompleksowa usługa, która pozwala na pokrycie kosztów leczenia i uzyskanie odszkodowania w przypadkach nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie szkolne jest polisą, które obejmuje zdarzenia nie tylko w szkole – polisa chroni zarówno podczas pobytu w domu, zabaw blisko miejsca zamieszkania czy w czasie wakacji. Ubezpieczenie szkolne działa przez okres roku, najczęściej od pierwszego września aż do końca wakacji. Polisa ubezpieczeniowa tego typu znacząco różni się od polis oferowanych w szkołach – kupując ją samodzielnie możemy zadecydować o tym, ile wyniesie suma ubezpieczeń oraz jakie rozszerzenia polisy będą dla nas istotne. W podstawowej opcji polisa pozwala na objęcie zdarzeń w wyniku których powstał trwały uszczerbek na zdrowiu dziecka lub którego efektem jest śmierć ubezpieczonego. Polisa obejmuje również jednorazowe świadczenia związane z pogryzieniem czy ukąszeniem dziecka, pozwala na zwrot kosztów leczenia dziecka po nieszczęśliwym wypadku. Rozszerzona opcja polisy obejmuje dzienne świadczenia szpitalne, zasiłek dzienny, zwrot kosztów rehabilitacji.

Gdzie kupić ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne bez przeszkód kupimy w biurach agencji ubezpieczeniowych. To również szansa na rozmowę z agentem ubezpieczeniowym oraz dopytanie o interesujące nas kwestie. Polisę możemy zakupić również przez Internet – to opcja, która z pewnością oszczędzi nasz czas.