Sesja rodzinna to modny temat odkąd tylko wymyślono fotografię. Zdjęcia retro sprzed stu lat można oglądać godzinami – a przy okazji podziwiać zarówno kunszt fotografa, jak i dzieci, które potrafią przez chwilę się nie ruszać. W dobie fotografii cyfrowej jest oczywiście łatwiej, ale aby zdjęcie wyszło, także dziś trzeba trochę popracować.

1. O czym chcecie opowiedzieć?

Wiele zależy od tego, jaki temat chcecie wybrać. Inne ubranka dla dzieci będą potrzebne na eleganckiej sesji, inne w plenerze, a inne – na sesji świątecznej. Jeśli tematem będzie niemowlę, trzeba zadbać o to, aby maluch był wypoczęty i najedzony, a jego ciuszki wygodne i nie krępujące ruchów. Dobrze sprawdzi się body w jednym kolorze (dla chłopców niebieskie, dla dziewczynek – różowe, a dla każdego z nich – ponadczasowa biel) Pamiętaj, że czas ząbkowania to nie najlepszy moment na robienie sesji!

2. Francja-elegancja

Chrzciny czy roczek to dobra pora na elegancką sesję. Dużo szyku zada klasyczna sukienka dla dziewczynki czy koszula dla chłopca. Oprócz ubranek dla dzieci wiele robią dodatki – opaska we włosach córki czy szelki i mucha u synka. A może sesja retro? Koronki czy szydełkowe wdzianka zawsze dodają uroku kilkuletnim dziewczętom, a zdjęcie wnuka w czapce na bakier, siedzącego z zawadiacką miną na beli słomy, dziadkowie z pewnością powieszą na honorowym miejscu.

3. W pięknych okolicznościach przyrody

Jesień idzie przez park – fajnie byłoby zrobić sesję rodzinną z dzieciakami rzucającymi w górę liście. Jedna uwaga: choć ważne, aby zarówno wasze ubrania, jak i ubranka dla dzieci były wyraziste, nie zakładajcie o tej porze nic żółtego, pomarańczowego ani czerwonego! Podczas sesji w plenerze zrezygnujcie też z wszelkich krzykliwych wzorów czy dużych nadruków – przyroda i tak zbuduje nastrój. A może dla pokazania ciepłej atmosfery, jaka między wami panuje, zabierzecie ze sobą kilka kubków, termos z kawą i szydełkowy koc, na którym razem zasiądziecie?

4. Coraz bliżej święta!

Wiele rodzin umawia się z fotografami na sesje świąteczne jeszcze jesienią. Tu z kolei ubranka dla dzieci mogą wręcz mienić się w odcieniach czerwieni, bordo, bieli i złota, przetykane zielenią i granatem. Świąteczne czapki mikołajowe, bluzki w renifery, sukienki w kratkę albo w skandynawskie wzory, a wokół unoszący się zapach pomarańczy i pierników – zdjęcia opowiadające o świętach Bożego Narodzenia zawsze przynoszą dużo frajdy. Pomyślcie więc, w co chcecie się ubrać, umówcie się z fotografem i do dzieła – czas na waszą sesję rodzinną!

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/.