Choć Kraków i Zakopane są ze sobą w naturalny sposób połączone, to nie można nie odnieść wrażenia, że dla krakusów tylko Zakopane odgrywa istotne znaczenie na narciarskiej mapie Polski. W rzeczywistości wokół stolicy Małopolski istnieje wiele różnych ośrodków, z których mogą skorzystać miłośnicy narciarstwa. Jednym z nich są Podstolice.

Narty Kraków na wyciągnięcie ręki

Podstolice znajdują się zaledwie 20 kilometrów od centrum Krakowa. Osobom, którym nazwa ta nic nie mówi, warto powiedzieć, że znajdują się one w bliskiej okolicy Wieliczki. Ośrodek ten posiada silną bazę narciarską: sześć tras po maksymalnie 600 metrów każda, to z pewnością duża zaleta dla osób, którym nie chce się wyjeżdżać daleko w góry. Nie jest też tajemnicą, że jest to ośrodek doskonale skomunikowany z Krakowem.

Jak dobrze? Otóż wystarczy 30 minut jazdy samochodem, by – w normalnych, lekko zatłoczonych warunkach – móc dostać się do Podstolic. Czas ten (o ile nie jest się kierowcą), można poświęcić na analizowanie oferty ośrodka, ale też na planowanie wycieczki po jego okolicy. Jednym z największych atutów tej miejscowości, jest oczywiście wspomniana kopalnia soli.

Co jest na miejscu?

Dla osób, które jadą na narty Kraków jest naturalnym miejscem wypoczynku i regeneracji sił witalnych. Mimo to, Podstolice również posiadają całkiem solidną bazę turystyczną. Oprócz miejsc noclegowych, można tu znaleźć spory parking, który na dodatek jest całkowicie darmowy. To jednak nie wszystko.

Podstolice to również rozległa baza restauracyjna, w której dominującą rolę odgrywają bary szybkiej obsługi, ale też stylowe obiekty restauracyjne. Oczywiście można jak zawsze narzekać na ceny, gdyż – biorąc pod uwagę charakter tego miejsca – są one dość wysokie, ale nie ma co ukrywać – są to realia polskiego rynku turystycznego.

Narciarski Kraków

Niestety Podstolice mają jedną, istotną wadę. Jest nią słaba rozpoznawalność nie tylko samego obiektu, ale i miejscowości. Szukając na jej obszarze noclegów (za pomocą sprawdzonych narzędzi internetowych), można… pomylić ją z kilkoma miejscowościami, które leżą na obszarze dwóch odrębnych województw: wielkopolskiego i mazowieckiego.

Reasumując, Podstolice to miejscowość w sam raz dla osób, które preferują aktywny wypoczynek i jednocześnie nie chcą zbyt daleko odjeżdżać od Krakowa. Niewielka odległość skutecznie redukuje koszty podróży do absolutnego minimum. Poza tym trzeba przyznać, że mało jest w okolicy Krakowa obiektów narciarskich, które – tak blisko miasta – zapewniają maksimum atrakcji narciarskich.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2.