Fronty kuchenne narażone są na wiele czynników. Ot, chociażby na promieniowanie słoneczne, czy też na uszkodzenia mechaniczne. Często muszą one zmagać się również z zachlapaniami. Nic więc dziwnego, że zwraca się tak dużą uwagę na to, że muszą zostać one wykonane z solidnych materiałów.

Fronty kuchenne wykonane z lakierowanej płyty MDF

W wersji matowej, półmatowej lub błyszczącej. Dostępne są one w bogatej kolorystyce z palety kilkuset barw RAL, ICA lub NCS. Doskonała propozycja dla osób, które chcą meble w danym kolorze, aby dopasować je do całości aranżacji. Odporne są one na działanie takich czynników zewnętrznych, jak np. bardzo wysoka temperatura. Do tego są bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy bowiem przetrzeć je delikatnie wilgotną ściereczką, aby móc usunąć wszystkie zabrudzenia z powierzchni. Wśród ich wad można wymienić możliwość występowania odprysków, czy też wybrzuszeń, co będzie nieestetycznie wpływało na ich wygląd.

Sklejka na meble kuchenne

Mało znana opcja, ale ma szansę na dłużej zagością w branzy meblarskiejj. Fronty kuchenne mogą zostać wykonane ze sklejki, czyli z materiału kompozytowego, składającego się z kilku warstw. Należy jednak pamiętać o tym, że do kuchni należy wybierać fronty, które posiadają właściwości wodoodporne. Cała powierzchnia musi być dobrze zabezpieczona, ponieważ dzięki temu będzie można ochronić się przed nieestetycznymi plamami i zaciekami. Tego typu meble kuchenne są niezwykle tanie, dlatego też mają szansę na zyskanie dużej popularności.