Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia? Nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na to pytanie, ale ogólnie można stwierdzić, że jest to pomieszczenie, które zostało zaplanowane z głową. Co należy jeszcze powiedzieć o takim miejscu?

Odważne kolory

Jeżeli weźmie się pod uwagę obowiązujące trendy, to można powiedzieć, że w pomieszczeniach kuchennych mamy zestawienie odważnych kolorów. W dawnych czasach raczej spotykały się tradycyjne, stonowane barwy, dzięki którym można było uzyskać pomieszczenia o charakterze spokojnym. Teraz nowoczesne kuchnie to klasyczne tonacje kolorystyczne połączone z “krzykliwymi” kolorami, które wpadają do oka zaraz po wejściu do pomieszczenia. Biały zestawiony z neonowym żółtym, zielonym, pomarańczowym wygląda bardzo ekstrawagancko, wyraźnie zaznaczając również charakter właścicieli danego pomieszczenia – niczego się nie boją i zawsze stawiają na odważne rozwiązania.

Lakierowane, nowoczesne kuchnie

Ktoś może powiedzieć, że wyznacznikiem stylu nowoczesnego jest mat, na lakier odchodzi do lamusa. Nie jest to prawda, bowiem lakierowane fronty można spotkać równie często, co te matowe. Tak, nadal z wielką przyjemnością bazujemy na takich rozwiązaniach. Jeżeli chcemy kuchni nadać nieco bardziej nowoczesnego ducha, to możemy zdecydować się na drewniane deski pod sufitem, czy też na stoły i krzesła, które wykonane są z surowego drewna, niepomalowanego na żaden kolor. Drewno w nowoczesnych wnętrzach czuje się bardzo dobrze, ciekawie się prezentując.