Mały salon z kuchnią gości w zdecydowanej większości mieszkań. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby obydwa pomieszczenia ze sobą połączyć, dzięki czemu zyskują oni zdecydowanie więcej swobodnej przestrzeni.

Wszystko ma znaczenie

Urządzając mały salon z kuchnią należy zdać sobie sprawę z tego, że wszystko w tym pomieszczeniu ma znaczenie. Każdy centymetr. Co jednak nie oznacza, że całość trzeba załadować meblami. Nie można zapomnieć o tym, że na całej przestrzeni należy zachować swobodne ciągi komunikacyjne. Chociażby dlatego, że często z kuchni do salonu (gdzie znajduje się stół do jedzenia) idzie się z czymś gorącym i parującym. Chyba nikt nie chciałby znaleźć na swojej drodze przykrej niespodzianki, która może spowodować upadek. O takich rzeczach również trzeba pomyśleć, decydując się na minimalne, niezbędne wyposażenie salonu i kuchni.

Mały salon z kuchnią z jasnymi ścianami

Tak, to zdecydowanie najlepsza propozycja, która może sprawić, że całe pomieszczenie zyska na jasności. Tak, lampy sufitowe i boczne są koniecznością w takich pomieszczeniach, ale nie można zapomnieć o tym, że na oświetlenie wpływają również kolory, jakie będą tu obecne. Pastele, odcienie bieli i beżu to taka podstawa. Aczkolwiek można także pomyśleć o innych, jasnych kolorach. Skoro już mowa o świetle, to należy unikać zastawiania okien. Należy ułatwić swobodny dostęp do nich, dzięki czemu do środka będzie wpadała duża ilość światła dziennego, co również korzystnie wpłynie na samopoczucie.