Nowoczesna kuchnia oznacza różnorodność i sięganie po klasyczne składniki w nowych odsłonach. Jednym z takich produktów są bez wątpienia kasze. Kasze dawniej stanowiły podstawę na polskich stołach, dzisiaj odkrywane są na nowo. Jak jeść kasze, aby zachować jej składniki odżywcze i doskonały smak?

Kasza odkryta na nowo!

Kasza jęczmienna i jaglana stanowiła jeden z podstawowych produktów żywieniowych w Polsce XVII-XVIII wieku. Zestawiano ją z mięsami, stanowiła uzupełnienie dla posiłków, mieszano ją również z owcami i podawano na słodko. Wraz z rewolucją przemysłową zaczęto zastępować ją ziemniakami. Dopiero w ostatnich latach kasza w wielkim stylu wróciła na polskie stoły i rozgościła się na nich na dobre. Kasze to doskonałe rozwiązanie, kiedy szukamy produktów zdrowych, wartościowych i zróżnicowanych – olbrzymi wybór kasz na polskim rynku pozwoli na dobranie produktów do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Warto zauważyć, że kasze posiadają wiele białka, mikroelementów i witamin. Dodatkowo ich przygotowanie nie sprawia problemów – szybkie dania z kaszy do pracy wykonamy dosłownie w kilkanaście minut. Kasze warto podawać z warzywami, sosami, grzybami.

Kasza przygotowana w sposób prawidłowy

Aby cieszyć się doskonałym smakiem kaszy i czerpać z jej prozdrowotnych właściwości, konieczne jest jej prawidłowe przyrządzenie. Współcześnie komplety garnków tworzone są w taki sposób, aby wspierać codzienną pracę w kuchni. Nowoczesne garnki stalowe ze stali nierdzewnej to jedna z ciekawszych propozycji – garnki takie nie odkształcają się, nie są podatne na działanie wysokich temperatur czy korozji. Garnki wyposaża się w profilowane rączki i uchwyty, które tworzone są z materiałów nieprzewodzących ciepła. Garnki posiadają dedykowane pokrywki tworzone ze szkła hartowanego.