Po paru latach zapomnienia, na nowo można zauważyć, że beżowa kuchnia powraca do łask. Neutralna aranżacja, dzięki której można modnie urządzić kuchnię, gdzie będą w przyszłości dziać się prawdziwe cuda.

Ponadczasowa beżowa kuchnia

Trzeba przyznać, że wiele osób miało skojarzenia złe z tym kolorem, które kazały im wrócić myślą do lat 80. i 90. Nie można jednak zapomnieć o tym, że to co było modne w tamtych czasach, powraca powoli do łask. Retro to jeden z wiodących trendów. Aczkolwiek, beż może mieć różne odcienie. Nie tylko może on przywodzić na myśl to, co było, ale również może on zostać powiązany z nowoczesnością. Tak, śmiało można powiedzieć, że kolor beżowy jest ponadczasowy, stanowiąc doskonałą bazę do tego, aby urządzić swoją kuchnię.

Który beż do kuchni?

Mówiąc “beżowa kuchniajaki dokładnie odcienie koloru ma się na myśli? Jest ich bardzo dużo. Podstawa – połączenie bieli i brązu, które może przejść w nieco chłodniejsze lub cieplejsze tony. Do wyboru jest beż, bardzo jasny, który początkowo na myśl może przywodzić biel. Ze spokojem, do wyboru są również ciemniejsze odcienie beżu, jak taupe. Wystarczy tylko do bazy dodać nieco żółtego lub pomarańczowego koloru, aby uzyskać beż w słonecznych odcieniach. Błękit i szarość sprawią, że podstawa beżu pozyska nieco chłodniejszy, ale również modny odcień. Niekiedy bywa bowiem tak, że w beżu spotykane są także bardzo delikatne odcienie różu. Jak więc widać, paleta beżowych odcieni, jest naprawdę ogromna, nieco utrudniając podjęcie ostatecznego wyboru.